Metro, lub parking Młociny, a dalej PolskiBus

Autor Marcin dnia 14-04-13 w kategorii Blog | 0 komentarzy

Chcesz zaparkować blisko stacji Metro Młociny? Zarezerwuj miejsce – sprawdź parking Młociny.

PolskiBus odjeżdża ze stacji Metro Młociny w Warszawie.

Od półtora roku na głównych szlakach komunikacyjnych w Polsce można spotkać wyraziste, czerwone autokary z napisem „Szybko Tanio Komfortowo”. Mijałem je nie raz przy zajezdni na Płochocińskiej, aż nadarzyła się okazja, by wypróbować jakość usług linii PolskiBus.com.

I nie ma co ukrywać – od pierwszego kursu stałem się ich fanem!

Szybko. Owszem. Z Warszawy do Gdańska, z zegarkiem w ręce 4h 55′. Pociągiem obecnie tylko niektóre połączenia oferują podobny czas przejazdu, częściej jest on o ponad godzinę dłuższy. Co prawda są trasy, na których to porównanie wypada mniej korzystnie dla PolskiegoBusa, ale wówczas zwracasz uwagę na drugi argument. Tanio. Jest. Z Warszawy do Poznania można dojechać za 20 zł!… Takich ofert nie ma nawet na Blablacar.pl. I wreszcie najważniejsze – komfortowo. Bardzo. Osobiście nie lubiłem podróżować autobusami – kojarzyły mi się z ciasnotą, hałasem, wstrząsami…. Trzeba przyznać, że drogi w Polsce w wielu miejscach nadal skutecznie stawiają opór konstruktorom autokarowych zawieszeń, i ze względu na ilość dziur i nierówności nie da się przez nie gładko przejechać. Z drugiej strony przybywa nam tras, na których czerwone Van Hool’e suną dostojnie, dając prawdziwą radość z podróży. Fantastyczna relacja jakości do ceny.

Tyle wrażeń z jazdy. Teraz o parkowaniu.

Wiele tras PolskiegoBusa zaczyna się i kończy w Warszawie na dworcu autobusowym przy stacji Metro Młociny. To bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie dla podróżnych, którzy do autokaru mogą przesiąść się z metra. Dojazd z centrum Warszawy zajmie 15 minut, a potem wystarczy wyjechać schodami z tunelu i przejść 50 m do peronu 1.

Jednak nie każdy może dojechać metrem do stacji Młociny. Dodatkowo część kursów PolskiegoBusa kończy się już po wieczornym zamknięciu kolejki. Słowem, czasem trzeba znaleźć parking w pobliżu stacji Metro Młociny. A okazuje się, że nie jest to proste.

Węzeł komunikacyjny Młociny to ważny punkt przesiadkowy. Znajduje się tu duży, 3-poziomowy parking P+R – Parkuj i Jedź (płatny 15 zł za dzień biletem ZTM), który wypełnia się jeszcze przed godziną 8 rano. Po tej godzinie jadący do pracy mieszkańcy Bielan i Białołęki, chcąc skorzystać z metra zostawiają swoje samochody w każdym miejscu gdzie tylko jest to możliwe (nie koniecznie dozwolone). Na temat parkingowych zmagań przy stacji metra Młociny pisał rok temu portal TVN Warszawa. Nie wiele zmieniło się od tego czasu – trzeba mieć sporo szczęścia, żeby po porannym szczycie znaleźć w okolicy wolne miejsce parkingowe.

Tylko pytanie, czy warto liczyć na szczęście w parkowaniu przed wyjazdem na drugi koniec Polski? Zwłaszcza, gdy szybko, tanio, komfortowo i – podobnie jak bilet na PolskiBus – online można zarezerwować sobie miejsce na parkingu strzeżonym. Najbliższy w okolicy parking, który współpracuje z serwisem Parkomi  znajduje się w odległości około 400 m od stacji Metro Młociny. Parking oferuje obsługę całodobową, a przejście na przystanek, z którego odjeżdża PolskiBus zajmuje 5 minut. Samochód osobowy można zaparkować za 15 zł na dobę.

Sprawdź i zarezerwuj: parking przy Metro Młociny.

Jedziesz z Ursynowa lub południowych okolic Warszawy? Dojedź na przystanek linii PolskiBus metrem, a samochód zaparkuj przy stacji Ursynów.

Sprawdź i zarezerwuj: parking przy Metro Ursynów.

Udostępnij


Skomentuj